Osuszacz / zasobnik

Ochrona układu klimatyzacji

Osuszacz klimatyzacji jest urządzeniem buforowym i filtrującym czynnik. Znajduje się w układzie klimatyzacji po stronie wysokiego ciśnienia, pomiędzy skraplaczem a zaworem rozprężnym. Jego zadaniem jest filtrowanie zanieczyszczeń, które mogą znajdować się w układzie, jak równieź absorpcja wilgoci. Ponadto jest również zasobnikiem na olej i czynnik chłodniczy.

Zasobnik jest podobną częścią jak osuszacz, ale stosowaną w układach AC z dyszą dławiącą. Znajduje się on po stronie niskiego ciśnienia układu i oprócz filtrowania zanieczyszczeń i przechowywania oleju i czynnika chłodniczego zabezpiecza przed dostaniem się czynnika w stanie ciekłym do sprężarki.

Rozwiązanie Nissens

 • Jakość zgodna z OE​

  Projektowane, produkowane i testowane w pełnej zgodności z wymogami wyposażenia oryginalnego.

 • Najszersza oferta na rynku

  Oferta Nissens w zakresie osuszaczy i zasobników obejmuje aplikacje do najpopularniejszych samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

  W sumie to ponad 270 referencji obejmujących ponad 1000 numerów OE.

 • Doskonałe pakowanie i zabezpieczenie na czas transportu

  Wszystkie osuszacze i zasobniki klimatyzacji Nissens pakowane są z najwyższą starannością, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami w transporcie.

  Ponadto, aby zapewnić ich prawidłowe działanie nawet po długotrwałym przechowywaniu, króćce wlotowe i wylotowe są zabezpieczone za pomocą nakrętek lub zaślepek, które szczelnie je zamykają i uniemożliwiają dostanie się jakichkolwiek zanieczyszczeń oraz wilgoci.

Informacje techniczne

Osuszacz / zasobnik nalezy wymieniac na nowy co 2 lata lub po kazdym rozszczelnieniu układu.

Wewnętrzne wkłady filtrujące i absorpcyjne zużywają się w trakcie eksploatacji, co może spowodować, że osuszacz traci z czasem zdolność do właściwego filtrowania czynnika chłodzącego i oleju.

Stan osuszacza ma decydujące znaczenie dla żywotności sprężarki klimatyzacji – wilgoć w układzie AC może powodować korozję i znacząco zakłócić działanie elementu rozprężającego czynnik. Nieodfiltrowane cząsteczki zanieczyszczeń oraz opiłki metalu znajdujące się w układzie klimatyzacji są głównymi przyczynami uszkodzeń kompresora i w najgorszym przypadku doprowadzają do jego zatarcia.

Zbyt duża ilość oleju w układzie AC powoduje zapchanie wkładów filtrujących, a w konsekwencji zmniejsza zdolność osuszacza do filtrowania czynnika oraz ogranicza przepływ czynnika.

Produkty powiązane

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze przeglądanie niniejszej strony wiąże się z ich akceptacją. You can read more about cookies here.