Wentylator klimatyzacji

Ważny element w układzie klimatyzacji

Wentylator jest ważnym elementem wspierającym funkcjonowanie systemu chłodzenia silnika i klimatyzacji pojazdu. Jego rolą jest wymuszanie przepływu powietrza przez chłodnice.

Proces wymiany ciepła pomiędzy czynnikiem znajdującym się w skraplaczu a otoczeniem, w celu efektywnej kondensacji czynnika wymaga w pewnych warunkach zwiększenia przepływu przez skraplacz strumienia powietrza chłodzącego, co realizowane jest przez wentylator chłodnicy.

Rozwiązanie Nissens

 • Niezawodność i wydajność

  Najwyższej jakości podzespoły wentylatora gwarantują wysoką wydajność i długą, bezawaryjną pracę.

 • Genuine Nissens Quality

  Projektowane i produkowane na rynek posprzedażowy, drobiazgowo testowane.

  Zgodność z normami ISO 7637, ISO 16750 oraz z dyrektywą kompatybilności elektromagnetycznej (EMC).

   

 • Szeroka oferta​

  Asortyment doskonale spełniający wymagania rynku: oferta zawierająca ponad 490 referencji obejmujących ponad 1860 numerów OE.

  Produkty dostępne zarówno jako kompletne moduły wentylatora, wraz z obudową, jak i oddzielne silniki ze śmigłami wentylatora.

Zalety produktów Nissens

 • Zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne i zużycie

  Tworzywa sztuczne wyłącznie wysokiej jakości, bez mieszanek tworzyw sztucznych po recyklingu.

 • Płynne działanie silnika elektrycznego

  Wysokiej jakości uzwojenia silnika elektrycznego zapewniające jego niezawodną pracę i skuteczną ochronę przed niszczącymi prądami szczytowymi i przepięciami.

 • Ochrona przed korozją

  Specjalna, antykorozyjna powłoka pokrywy silnika wykonana zgodnie z restrykcyjnym rozporządzeniem REACH, aby unikać zakłóceń elektromagnetycznych wobec innych elementów elektronicznych.

 • Bezproblemowe działanie

  Specjalna mieszanka materiałów zastosowana w szczotkach węglowych, opracowana przez firmę Nissens, zapewnia doskonałą niezawodność i najwyższą ochronę przeciwprzepięciową.

 • Bezproblemowa instalacja

  Wysokiej jakości wiązki przewodów i połączenia elektryczne umożliwiające płynną instalację.

 • Niezawodne i bezpieczne kontrolowanie prędkości

  Najwyższej jakości, ulepszone skrzynki sterownicze wentylatorów. Zastosowanie wyłącznie podzespołów elektronicznych przystosowanych do pracy w wysokich temperaturach zapewnia zwiększoną wytrzymałość i niezwykle bezpieczną eksploatację urządzenia.

Informacje techniczne

Nieprawidłowo działający wentylator klimatyzacji niedostatecznie chłodzi skraplacz, co ma wpływ na obniżoną wydajność całego układu AC.

Jako część układu elektrycznego pojazdu, wentylator jest często narażony na uszkodzenia wynikające z problemów instalacji elektrycznej, np. przepięć, za dużych wahań napięcia, zamontowanych nieprawidłowych bezpieczników itp.

W zależności od przeznaczenia pojazdu, wentylator chłodnicy jest sterowany poprzez: włącznik ciśnieniowy, pośrednio poprzez sprzęgło sprężarki klimatyzacji, elektroniczny moduł sterujący (EMC) lub sygnał z włącznika klimatyzacji.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź nasz Wirtualny Salon

 

Produkty powiązane

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze przeglądanie niniejszej strony wiąże się z ich akceptacją. Dowiedz się więcej na temat cookies.