Skraplacz

Wymiennik ciepła, w którym zachodzi przemiana czynnika z gazowego na ciekły.

Skraplacz umieszczony jest w przedniej części pojazdu i jest na ogół mocowany do innych wymienników ciepła w komorze silnikowej, takich jak chłodnica silnika lub intercooler.

Zadaniem skraplacza jest zmiana stanu skupienia czynnika chłodniczego z gazu w ciecz. Odbywa się to poprzez proces kondensacji, w którym gorący czynnik chłodniczy oddaje ciepło poprzez skraplacz do otoczenia.

Rozwiązanie Nissens

 • Podwyższona trwałość

  Wydłużenie trwałości produktu dzięki zastosowaniu, w modelach szczególnie narażonych na korozję, dodatkowej powłoki ochronnej.

 • Genuine Nissens Quality

  Projektowane i produkowane na rynek posprzedażowy, drobiazgowo testowane.

  Opakowania bardzo dobrze zabezpieczające produkty podczas transportu.

 • Pokrycie rynku

  Konkurencyjna oferta, pokrycie 97% europejskiego parku samochodowego, +1200 modeli w ofercie, ponad 50 nowych referencji dodawanych do oferty każdego roku.

 • Łatwy i szybki montaż

  Dokładne wykończenie oraz idealne dopasowanie umożliwiające łatwy i szybki montaż. 

  Oringi w zestawie (system First Fit).

Zalety produktów Nissens

 • Doskonałe dopasowanie

  Staranne wykończenie elementów takich jak mocowania, złącza, gwinty, bolce, śruby, umożliwia łatwy i szybki montaż chłodnicy przez mechanika.

 • Idealne wykończenie

  Zoptymalizowany proces spiekania aluminium zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń powierzchniowych. Powierzchnia skraplaczy jest czysta i równa. Dodatkowe, fabryczne malowanie proszkowe skraplaczy (kolor „aluminium”) powoduje bardzo wysoką ochronę antykorozyjną produktu.  

 • Solidne opakowanie

  Sztywne profile kartonowe wokół skraplacza wewnątrz opakowania oraz dodatkowe mocowanie produktu taśmą do profilu kartonowego dobrze chroni skraplacz podczas transportu.

 • Łatwy i szybki montaż z First Fit

  Wszystkie dodatkowe, trudnodostępne drobne części montażowe oraz uszczelki, niezbędne do prawidłowego montażu chłodnicy w aucie, dostarczane w kartonie, w komplecie z chłodnicą (produkty oznaczone ikoną First Fit).

Informacje techniczne

Skraplacz jest elementem szczególnie narażonym na uszkodzenia i korozję, która może szybko osłabić jego konstrukcję, obniżyć wydajność i doprowadzić do rozszczelnienia.

Korozja lub brak lameli skraplacza znacznie zmniejszają jego wydajność, a tym samym parametry pracy i niezawodność całego układu A/C.

Nieszczelny lub nieprawidłowo działający skraplacz prowadzi do nadmiernego obciążenia pozostałych elementów układu AC – głównie sprężarki, narażając ją na przegrzanie, a w skrajnych przypadkach doprowadzając do jej zatarcia.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź nasz Wirtualny Salon

 

Produkty powiązane

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze przeglądanie niniejszej strony wiąże się z ich akceptacją. Dowiedz się więcej na temat cookies.