Parownik

Wymiennik ciepła schładzający powietrze

Parownik jest wymiennikiem ciepła umiejscowionym po stronie niskiego ciśnienia w układzie AC, zainstalowanym pomiędzy zaworem rozprężnym a sprężarką. Zazwyczaj znajduje się w zintegrowanym module HVAC pod deską rozdzielczą pojazdu.

Parownik zapewnia odparowanie czynnika chłodniczego, który zmienia stan skupienia z ciekłego na gazowy. Powietrze nadmuchiwane za pomocą dmuchawy kabinowej na zimną powierzchnię parownika ulega schłodzeniu.

Dodatkowo parownik osusza nadmuchiwane powietrze z wilgoci poprzez jej wykraplanie, co wspomaga szybkie i sprawne odparowanie szyb w pojeździe.

Rozwiązanie Nissens

 • Niezawodność i wydajność

  Sprawdzone podczas testów, długotrwałe i niezawodne działanie.

 • Genuine Nissens Quality

  Projektowane i produkowane na rynek posprzedażowy, drobiazgowo testowane.

 • Szeroka oferta​

  Oferta zawierająca ponad 100 referencji pokrywających ponad 340 numerów OE.

 • Łatwy i szybki montaż

  Staranne wykończenie każdego detalu zapewnia łatwy i bezproblemowy montaż. Parownik idealnie pasujący do obudowy modułu HVAC.

Informacje techniczne

Niesprawna lub niewydajna dmuchawa kabinowa zakłóca działanie parownika, co może doprowadzić do poważnego uszkodzenia sprężarki.

Zatkany lub zużyty filtr kabinowy, jak również zanieczyszczenie powierzchni parownika, może znacznie ograniczyć jego wydajność, a przez to wydajność całego układu AC.

Parowniki uszkodzone mechanicznie, skorodowane, zapchane lub zanieczyszczone, nie mogą być naprawiane i muszą zostać wymienione na nowe. Wraz z wymianą parownika na ogół konieczna jest wymiana zaworu rozprężnego.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź nasz Wirtualny Salon

 

Produkty powiązane

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze przeglądanie niniejszej strony wiąże się z ich akceptacją. Dowiedz się więcej na temat cookies.